NAŠI UČENICI UČESTVOVALI U NAJVEĆOJ ATLETSKOJ MANIFESTACIJI U EVROPI-KROS RTS
Autor: Administrator , 6. 7. 2022.

Uz finansijsku pomoć Zajedničkog veća opština, pet učenika Osnovne škole Trpinja (Stefan Miković, Alen Stojanović, Nevena Miković, Jelena Maljenović i Tijana Lončar) su sa nastavnicom Milicom Arsenović od 25. juna do 2. jula ove godine boravili u kampu Kros RTS-a u Leskovcu gde su predstavljali Srbe iz Hrvatske. Pre odlaska, u školi je održano takmičenje u trčanju kako nas predstavljali najbolji učenici. Na početku puta učesnike kampa primio je patrijarh SPC, gospodin Porfirije. Tokom sedam dana boravka u kampu, imali su bogat i raznovrstan program. U kampu su učestvovala deca iz 9 zemalja (Španije, Francuske, Italije, Danske, Slovenije, Rumunije, Rusije, Republike Srpske i Hrvatske), a uz njih i dve ekipe iz Srbije sastavljene od učenika iz Prilužja (Kosovo i Metohija), Zaječara, Novog Pazara, Sombora, Beograda, Inđije i Ćuprije. Većina njih se već bavi atletikom u klubovima i sportskim društvima svojih zemalja. Iznenađenje je bio Stefan Miković koji je u trci na 400m u Leskovcu osvojio 1. mesto.

Učešće u kampu stvorilo je važne kontakte za trpinjsku školu, te su dogovorene daljnje aktivnosti koje će se provoditi sa drugim školama iz dijaspore.