DOBRO SE DOBRIM VRAĆA

Autor: Administrator , 4. 10. 2018.

Dečja nedelja se tradicionalno održava u prvoj sedmici oktobra, u cilju skretanja pažnje javnosti na decu i mlade, na potrebe i prava dece i mladih u porodici, društvu i lokalnoj zajednici, na njihova prava da odrastaju u što boljim uslovima, na jednake šanse za razvoj i ostvarenje svih svojih potencijala.

Svako dete je rođeno s istim, neotuđivim pravom na zdrav početak života, obrazovanje i bezbedno detinjstvo, ali u praksi je drugačije jer se širom sveta milionima dece uskraćuju osnovna prava.

Međunarodna dečija nedelja, koja se obeležava brojnim aktivnostima i manifestacijama za decu, istovremeno predstavlja priliku da se ukaže na to da je potrebno ozbiljno raditi na poboljšanju položaja dece i unapređenju poštovanja prava deteta.

U našoj školi smo ove godine naglasak stavili na verbalno nasilje. Učenici su pogledali kratki film o provedenom eksperimentu u jednoj srednjoj školi. Posle oglednog eksperimenta u kome biljka kojoj deca govore lepe reči napreduje, a biljka koju grde i govore joj ružne reči vene, zaključak je da i na decu (ljude) postoji isti uticaj. Napreduju i lepo se osećaju oni kojima upućujemo lepe poruke. Stoga smo i mi jedni drugima uputili lepe reči i zadali svima vama domaći zadatak da svakodnevno obradujete nekog lepom rečju, osmehom, zagrljajem…

« Prosinac 2018 »