Jelovnik za mart mesec (2).doc

„ČUDO“ – POSTANITE NAJLJUBAZNIJI U RAZREDU
Autor: Administrator , 11. 12. 2017.

Dana 29. novembra  2017. godine  učenici 5.-8. razreda OŠ Trpinja su sa svojim nastavnicima posetili bioskop Sinestar u Vukovaru i gledali film „Čudo“.

Film „Čudo“ je nastao na temelju istoimenog bestselera R.J. Palasio. Čudo je topla i dirljiva priča puna ljudskosti i nade. August je desetogodišnji dečak koji mora da živi sa teškim genetskim poremećajem zbog kojeg od rođenja ima unakaženo lice i glavu. Nakon 28 operacija zbog kojih nikada nije mogao normalno da ide u školu, sa deset godina ga roditelji ipak upisuju u 5.razred. U školu kreće sa puno straha i neverice i boji se kako će svakodnevno da bude izložen pogledima, zgražanjima i komentarima svojih školskih prijatelja.

Studio Lionsgate je pokrenuo inicijativu Wonder Certified Kind Classroom kojom se želi podstaknuti ljubazno ponašanje, prihvaćanje i uključivanje od strane učenika osnovnih škola. Zbog toga smo se i mi uključili u projekat u kojem će se svaki razred koji se uključi biti nagrađen sertifikatom ljubaznosti, a najbolji razredi biće nagrađeni i besplatnom projekcijom filma.