"MOJA SLIKOVNICA"- PROJEKAT UČENIKA PRVOG RAZREDA

Autor: Administrator , 8. 12. 2017.

Tokom novembra učenici prvog razreda proveli su projekat pod nazivom „Moja slikovnica“. Cilj projekta je da kod učenika podstaknemo želju za čitanjem i razvijanjem ljubavi prema knjigama, časopisima, novinama... Kroz razgovor o najdražim bajkama i slikovnicama, odnosno o čitanju priča, učenici su opisali kako provode vreme u porodici i podsetili se ko im je najviše čitao priče kad su bili mali. Takođe, svaki učenik je naveo svoju najdražu bajku i pokušao da je prepriča.

Pomoć u radu imali smo od naših školski volontera koji su nedavno osnovani u okviru projekta „Mali volonteri“ te su oni svojim malim drugarima čitali bajke i sa njima razgovarali o dobru i zlu koje se u svakoj bajci prepliće i suprotstavlja. Začarani u svetu bajke naši najmlađi su se stavili u ulogu ilustratora i oslikali svoju prvu slikovnicu koja je za temu imala slova naših imena, pa smo dobili sedam novih slikovnica u kojima su naša slova oživela, pričala, smejala se i ispričala naše priče.

Slikovnice smo pridružili brojnim drugim knjigama i časopisima u uglu naše učionice, koji smo nazvali "Naša mala biblioteka",  koje će učenici za vreme odmora i kratkih emocionalnih pauza moći da čitaju, listaju i pregledaju.

« Prosinac 2018 »