DAN NADARENIH UČENIKA
Autor: Administrator , 26. 3. 2015.

Dana 21.3.2015. god. u OŠ Trpinja obeležen je Dan nadarenih učenika. Nositelji aktivnosti bili su najbolji učenici naše škole te nastavnici Nikola Jelić, Milica Arsenović i Radislava Maširević. Ova aktivnost provedena je u obliku projektne nastave, a tema je bila „ Primena WEB 2.0  alata u nastavi biologije i hemije“. Cilj projekta bio je izrada digitalnog plakata sistema organa za krvotok. Učenici su se detaljno upoznali sa ulogom krvi u telu čoveka, krvnim grupama, proučili bolesti srca, krvi i krvnih grupa, ali isto tako naučili su kako na najbolji način voditi brigu o zdravlju sistema organa za krvotok. Učenici su izradili digitalni plakat uz pomoć online programa za izradu plakata. Na času dodatne nastave iz matematike deca su igrala razne igre kako bi se popularizovala matematika među učenicima.

Dan darovitih učenika je uspešno realizovan. Učenici su se upoznali sa novim tehnikama i metodama u poučavanju, što će im biti od značajne koristi u njihovom daljnjem obrazovanju.