TAKMIČENJE IZ SRPSKOG JEZIKA
Autor: Administrator , 15. 6. 2021.

Učenica 8.razreda, Elena Petrović, učestvovala je na takmičenju iz srpskog jezika koje se održalo 4. juna ove godine u Osnovnoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru. Takmičenju je pristupio velik broj manjinskih škola koje nastavu održavaju na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu pa su organizatori veoma zadovoljni odazivom prijavljenih učesnika.
Prva tri mesta sa najviše osvojenih bodova bila su nagrađena knjigama pa je tako prvo mesto osvojio učenik Osnovne škole Siniše Glavaševića, drugo mesto učenica Osnovne škole Draagutina Tadijanovića, a treće mesto učenik Osnovne škole Markušica, dok su ostali učesnici dobili zahvalnice.
          Cilj ovog takmičenja jeste da se pokaže znanje iz maternjeg jezika, da se stiču nova poznanstva među učenicima, ali i da postane tradicija među školama gde se nastava odvija na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu.