FESTIVAL LIJEPE RIJEČI
Autor: Administrator , 3. 12. 2019.

Učenici Osnovne škole Trpinja učestvovali su 22. i 23. novembra 2019. godine na Festivalu lijepe riječi u organizaciji KUD-a Sloga iz Vukovara. Projekat je finansiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. U dvodnevnoj manifestaciji su učestvovali učenici osnovnih škola koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku i ćiriličkom pismu po modelu A i učenici koji slušaju srpski jezik i kulturu po modelu C.

Takmičenje se održavalo dva dana, a učesnici su podeljeni u dve kategorije. U kategoriji mlađih učesnika učestvovali su učenici od 3. do 6. razreda, a u kategoriji starijih učesnika bili su učenici 7. i 8. razreda. Prvi dan Festivala lijepe riječi bio je predviđen za takmičenje  literaraca,a drugi dan je bio predviđen za takmičenje recitatora. Učenici šestoga razreda, Anja Maširević i Teodor Vranješević, prvog dana su se takmičili u kategoriji mlađih literaraca. Anja se predstavila svojom pesmom Sreća, a Teodor pesmom Svi smo isti. Nažalost, ni Teodor, ni Anja nisu osvojili nagrade u svojim kategorijama. Učenice Elena Petrović (7. razred) i Miljana Milovanović (8. razred) takmičile su se oba dana. Prvog dana, učenica Elena Petrović se predstavila pesmom Isusu Hristu, a učenica Miljana Milovanović pesmom Ponos za koju je osvojila drugo mesto. Sledećeg dana, učenica Miljana Milovanović je osvojila, takođe, drugo mesto odrecitovavši pesmu Plava grobnica pesnika Milutina Bojića. Učenica Elena Petrović je recitovala pesmu Desanke Maksimović, Krvava bajka, a učenik Teodor Vranješević pesmu Dobrice Erića, Čudesni svitac.

Nakon takmičenja je usledila dodela nagrada i druženje učenika.