Jelovnik za mart mesec (2).doc

ŽIVIMO ZDRAVO
Autor: Administrator , 26. 4. 2022.

Sunce i lepo vreme izmamili su van na igru i druženje učenike nižih razreda naše škole.
    Nedostatak dvorane i adekvatnih uslova za provođenje časova fizičke i zdravstvene kulture u našoj školi trudimo se kompenzovati brojnim drugim aktivnostima. Učestvujemo u  raznim projektima „Shema školskog voća“, „Školsko mleko“, projektu školskog preventivnog programa „Sedim pravo, živim zdravo“ . Razgovaramo sa decom o prehrani, prevenciji pretilosti.
Podstaknute projektom „Sedim pravo, živim zdravo“, učiteljice nižih razreda organizovale su takmičarske igre za svoje učenike. Takmičili smo se u trčanju, preskakanju vijače, prelaženju različitih poligona, igrali smo fudbal, odbojku, izbijača.
     Naš cilj je bio da učenici primenjuju zdrav način života kroz primerene fizičke aktivnosti te zdravu i uravnoteženu prehranu. Mnogobrojna istraživanja pokazuju kako se deca koja se bave sportom u ranom uzrastu više smeju, deluju koordinisanije, lakše se posle snalaze u različitim životnim situacijama. Deca koja se bave sportom lakše savladavaju razne prepreke, uče se disciplini i timskom radu, ali se ponajpre zabavljaju.

Posle ugodnog druženja u prirodi u školi smo se osvežili jednim zdravim napitkom koji deca mnogo vole. Naša kuvarica je za sve učenike pripremila jednu zdravu limunadu.

Za više fotografija kliknuti na OPŠIRNIJE.