"DECA, PESNICI RODA SVOGA"
Autor: Administrator , 14. 12. 2017.

Na završnoj manifestaciji u okviru projekta „Deca, pesnici roda svoga” u organizaciji Veća srpske nacionalne manjine Vukovarsko-sremske županije, u sportskoj dvorani Osnovne škole „Dragutin Tadijanović“ u Vukovaru,  8. decembra je održano  Veče poezije za učenike sedmih i osmih razreda.

Veće srpske nacionalne manjine Vukovarsko-sremske županije ovim projektom želi da osnaži stvaralački potencijal i angažman kod učenika koji pohađaju nastavu na srpskom jeziku i ćiriličkom pismu, a sve u funkciji zaštite nacionalnog i jezičkog identiteta Srba na ovom području. Na konkurs koji je raspisan u oktobru prijavila su se i dva učenika iz Osnovne škole Trpinja, Marko Knežević i Milan Milovanović.  Oba literarna rada naših učenika su nagrađena. Marko Knežević je napisao "Pesma o Vuku", a Milan Milovanović je napisao pesmu na temu "Prijatelju, pružam ti ruku".

Nakon što su nagrađeni, učenici su pročitali radove, a u program su se uključili i poznati pesnici i glumci iz Republike Srbije: Miodrag Jakšić, Tatjana Pupovac, Biljana Mrmoš i popularni voditelj Predrag Vuković Peđolino.