DEČJA NEDELJA U ZNAKU PRIJATELJSTVA
Autor: Administrator , 11. 10. 2017.

Učenici nižih razreda naše škole i njihove učiteljice su i ove godine u periodu od 6. do 8. oktobra obeležili Dečju nedelju.

Tokom čitave nedelje razgovaralo se o bezbednom i srećnom detinjstvu, poštovanju dece i njihovih prava (ali i o njihovim obavezama), a posebna pažnja je posvećena negovanju prijateljstva jer je zlostavljanje među decom sve prisutnije u društvu.

Upravo iz tog razloga, centralna aktivnost ove Dečje nedelje je bila o prijateljstvu.

Učenici su se kroz razgovor prisetili koje lepe osobine krase pravog prijatelja pa ih treba negovati, ali i onih drugih, manje lepih osobina koje nisu svojstvene prijateljima.

Nadahnuti razgovorom, učenici su napisali (i nacrtali) poruke prijateljstva i stavili ih u balone. Kada su baloni bili naduvani, bili su spremni na put prijateljstva. Ometeni lošim vremenom, ovu aktivnost smo morali izvesti u holu škole, ali to nas nije sprečilo da se dobro zabavimo.

Zadatak je bio jednostavan – udariti svoj balon da odleti što višlje i uhvatiti najbliži kada se baloni počnu spuštati ka podu. Probili smo balone, izvadili poruke iz njih i pročitali.

Poruke su učenike jako razveselile i podstakle da budu još bolji prijatelji i da neguju i čuvaju svoje prijateljstvo.