HVALA MAJCI ZEMLJI
Autor: Teodora Glišanović, 21. 10. 2013.

Kao i svake godine, pa tako i ove, u našoj školi obeleženi su 18. oktobra Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Taj dan u našoj školi bio je veoma zanimljiv. Dok su se učenici nižih razreda pripremali za priredbu, viši su bili u raznim radionicama. Etnografi su prodavali ručno rađen nakit i ukrašene zdele. Peti razred bio je u literarnoj radionici gdje su pisali pesmice o hlebu i današnjem danu. Šesti razred je s veroučiteljem pričao o važnosti hleba te su radili priču „Sejač i seme“. Učenici sedmog razreda pravili su veseli džez orkestar od testa kojim su se kasnije okrepili uz pasulj koji su kuvale devojčice osmog razreda. Dok su devojčice kuvale, dečaci su pravili film od današnjem danu. Nakon radionica sveštenik je posvetio peciva koja su učenici pripremili kod kuće zajedno sa svojim mamama i bakama. Nakon posvećenja održana je preiredba posle koje su se svi poslužili posvećenim pecivom. Budući da je svima bilo lepo, dogovorili smo se da i sledeće godine nastavljamo s tom tradicijom.